Connect with us

Okuma kitap önerileri arıyorsanız ve kitap okurken gözleriniz yoruluyor yahut uzun olduğu için sıkılıp bırakıyorsanız. Bu haberimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bir solukta okuyabileceğiniz , sizi sıkmayacak ve okuduğunuzda ‘’ iyi ki okumuşum.’’ dedirtecek beş kitabı sizin için derledik. Lakin dikkat edin. Bittiğinde ‘’keşke biraz daha uzun olsaydı.’’ diyeceksiniz.

 

1) SİMYACI

Okuma Kitabı Önerileri

Paulo Goelho – Simyacı

Mistik bir lezzet arıyorsanız okuma kitabı önerileri için hazırladığımız bu kitap sizin içim biçilmiş kaftandır.

Paulo Coelho’nun tarafından yazılan üçüncü kitaptır.

Simyacı , 1988’ de yayımlandı ve bir çok dile çevrilip farklı ülkelerde de okuyucu ile buluştu. Lakin Türkiye’de 1996 yılından beri sevilerek okunmaktadır. Eminim bir çok kez kitap satışı olan raflarda denk gelmişsinizdir.

Endülüslü bir çobanın macerası İspanya’da başlayıp Mısır’a kadar uzanıyor.

Öncelikle masalsı tadıyla hayal gücünüzü geliştirecek bu kitap aynı zamanda kendinize bazı sorular sormanıza neden olacaktır.

Kişisel menkıbeniz uğruna neler yapardınız ?

2)Küçük Prens

Okuma Kitabı Önerileri

Antoine de Saint-Exupéry – Küçük Prens

Yerinizden kalmadan okuyabileceğiniz bir kitap daha sizlerle.

Dünyada en çok satan ve okunan bu kitabı okumanızda yarar vardır. Zira bir ortamda illa karşınıza çıkacaktır. Okuma kitabı önerileri içine koymazsak olmazdı. Günümüzde bir paket sigaradan daha ucuz ulaşabileceğiniz bu kitap size farklı bir bakış açısı katacaktır.

Küçük Prens Antoine de Saint-Exupéry tarafından yazılmış ve 1943’te yayımlanmıştır. Ayrıca kitabın yazarı aynı zamanda pilottur.

Uçağı Sahra Çölü’ne düşen bir pilot küçük prensimiz ile tanışır. Küçük prensin başından geçen maceraları sizde bilmek isteyeceksiniz.

 

 

3)Kürk Mantolu Madonna

Okuma Kitabı Önerileri

Sabahattin Ali- Kürk Mantolu Madonna

Birazda bizim topraklardan çıkan değerlere değinmek istiyorum.

Öncelikle Madonna şarkıcı olan değil.

Bu Madonna bir sanat eseri sayılır. Biraz popüler kültür haline geldiği için insanlar yaklaşmıyor ama gerçekten güzel bir aşk hikayesidir. Baba yazmış anlayacağınız. Okuma kitabı önerileri içinde 3. sırada.

Sabahattin Ali’nin ilk romanı olan bu kitap 1943 yılında yayımlanmıştır.

Naif bir adamımız var. Mütercim olarak çalışıyor ,evli ,çocuklu ve hayattan bir beklentisi kalmamış. Adı Raif Efendi .20 yaşında babasının isteği üzerine Berlin’e gitti. Çünkü sabun imalatı için yeni formüller öğrenmesi gerekiyordu. Sanata olan ilgisi vasıtasıyla yeni bir aşka sürükledi. Hayat onu nasıl olmak istemediği bir adama çevirmiş merakla okuyacaksınız.

 

4)Fareler ve İnsanlar

Okuma Kitabı Önerileri

John Steinbeck -Fareler ve İnsanlar

Yine sizi sıkmayacağını düşündüğüm dünya çapında okunan bir roman daha ekliyorum.

1937 yılında yayınlanan John Steinbeck tarafından yazılan roman trajik olayları anlatıyor.

Bu arada yazarımız Nobel Edebiyat Ödülü sahibidir.

Biri Zeki biri akıl melaikeleri yerinde olmayan iki eküri göçmen toprak işçisi olarak çalışmaktadırlar. Çiftliklerde çalışıp kendi topraklarının sahibi olmak isterler. Lakin bazı trajik olaylar olur.

5)Şeker Portakalı

José Mauro de Vasconcelos - Şeker portakalı

José Mauro de Vasconcelos – Şeker portakalı

12 günde yazılan bu kitabı bir solukta okuyabilirsiniz.

Yine dünya edebiyatında önemli yeri olan bir roman.

Adı gibi şeker lakin bir dram-çocuk romanıdır.

José Mauro de Vasconcelos’un  1968 tarihinde ortaya koyduğu bu eser 16 dile çevrilmiştir.

Beş yaşındaki Zeze’nin başından geçenleri anlatıyor. Fakir bir ailenin çocuğu ama hayal gücü çok zengin diyebiliriz.


”Google

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ev Ve Yaşam

69 Emoji Anlamı Nedir ? ♋

69 Emoji Anlamı

69 emoji anlamı‘ hakkında bilgi paylaşacak olursak. 69 emojisinin anlamı, kullanıcıya göre değişkenlik gösterebilir. Ancak, genellikle Whatsapp ve Instagram gibi platformlarda bulunan ♋ sembolü, yengeç burcunu temsil etmek için kullanılır. ♋ ifadesi görmek, kullanıcının yengeç burcunda olduğunu belirtir. Ancak, sembollerin anlamları kişiden kişiye değişebileceği gibi sohbetin konusu ile de ilgilidir.

Eğer burçlardan bahsetmiyorsanız Dikkat!

69 Emoji Anlamı

Birazcık ying yang sembolüne de benzemekle birlikte, bu sembol, bir yengecin simetrik çizgilerle temsil edilmiş yan profiline benzetiliyor. Yengeç burcu, astrolojiye göre 21 Haziran ile 22 Temmuz tarihleri arasında doğan kişileri temsil eder. Bu burç, genellikle duygusal ve evine düşkün olduğuna inanılan bir karaktere sahiptir.

69 Emoji Başka Anlamı Var Mı ?

İki rakamın birleşmesi ile oluşan ifade rakamları, birer birey olarak düşünerek oral birleşmeyi tarif edebilir. Argo veya şaka amaçlı kullanım yapılmış ise hoş karşılanmayacak bir kullanım olmuş olabilir. Bir yanlışlık olduğu umulabilir ya da gönderen kişiye açık açık maksadı sorulabilir.

Yengeç Burcu Genel Özellikleri:

  1. Duygusal Derinlik: Yengeç burcu genellikle derin duygusal bağlar kurar ve içsel olarak derin hissedebilir. Duyarlılıklarıyla tanınırlar ve çevrelerindeki insanlara karşı empati gösterirler.
  2. Ev Odaklılık: Evleri ve aileleri Yengeç burçları için hayati öneme sahiptir. Evlerinde huzur bulurlar ve aileleriyle olan bağları onlar için çok değerlidir.
  3. Koruyucu İçgüdü: Yengeç burçları, sevdiklerini koruma ve destekleme konusunda içgüdüsel bir eğilime sahiptirler. Aileleri ve yakınları için her zaman güvenli bir liman olmayı amaçlarlar.
  4. Yaratıcı Potansiyel: Yengeç burçları sıklıkla sanatsal ve yaratıcı yeteneklere sahiptirler. Zengin iç dünyalarıyla tanınırlar ve sanat, edebiyat veya diğer yaratıcı alanlarda ifade bulabilirler.
  5. Kararlılık ve Dengeli Davranış: Yengeç burçları genellikle istikrarlı ve dengeli bir karaktere sahiptirler. Kararlılıkları ve güvenilirlikleriyle bilinirler ve zor zamanlarda bile genellikle sakin ve sabırlı bir tutum sergilerler.

 

 

Continue Reading

Ev Ve Yaşam

Www Gittigidiyor Com Giriş Mümkün Mü ?

www gittigidiyor com giriş

www gittigidiyor com giriş artık tabi ki mümkün değil. Serkan Borançılı, Burak Divanlıoğlu ve Tolga Kabataş tarafından kurulan “GittiGidiyor.com“, Türkiye’nin önde gelen çevrimiçi alışveriş platformlarından biriydi. 2001 yılında kurulan ve 2007 yılında eBay tarafından satın alınan GittiGidiyor, geniş bir ürün yelpazesine ev sahipliği yapardı. Kullanıcılar, elektronik ürünlerden giyim ve aksesuarlara, ev dekorasyonundan kozmetik ürünlere kadar her türlü ürünü burada bulabilirlerdi. İkinci el kısmı ise hayatımızdaki yeniliklerin öncüsüydü.

GittiGidiyor, Türkiye’de milyonlarca kullanıcının güvenli alışveriş yapmasını sağlayarak bilinirliğini artırmayı başarmıştı. İkinci el alışverişi çoğumuz bu site sayesinde tanıdı. GittiGidiyor ile 1tl den başlayan açık arttırma ilanlarını hala hatırlarım. Az zaman harcatmadı bilgisayar karşısında. O zaman açık arttırmada yaşadığımız heyecanlı bekleyişler artık yerini farklı platformlara bıraktı.

www gittigidiyor com giriş eBay ‘ın platformu satın aldığından itibaren 15 sene devam etmiştir.

www gittigidiyor com giriş

20 Haziran 2022 tarihinde Gittigidiyor, yeni ürün yeni ilan vermeyi kapatma kararı aldı. Ardından, 30 Eylül 2022 Cuma günü ise site tamamen kapandı.

Continue Reading

Ev Ve Yaşam

Morhipo.Com Bir Zamanların Efsanesi

morhipo.com

Morhipo.com , Bildiğimiz üzere Türkiye’deki bir online alışveriş platformuydu. Özellikle giyim ve moda ürünlerini sunardı. Morhipo, çeşitli markaların koleksiyonlarını bir araya getirerek kullanıcılara çevrimiçi alışveriş yapma imkanı sunardı. Kullanıcılar genellikle giysi, ayakkabı ve aksesuar gibi ürünleri Morhipo‘dan satın alır ve çeşitli indirimlerden ve kampanyalardan yararlanabilirlerdi.

morhipo.com

17 Ekim 2023’de Morhipo.com kapandı

2011’de Boyner Grup tarafından hayata geçirilen online alışveriş platformu Morhipo, 2020’de Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. ile birleşti. Bu birleşme sonrasında, Morhipo.com hizmetlerine aynı şekilde devam etti ve alan adı ile isim gibi unsurlarda hiçbir değişiklik yapılmadı. ta ki 17 Ekim 2023 tarihine kadar…

Üç yıl sonra ortak bir çatı altında hizmet vermeye karar veren Boyner Grup artık müşterilerine boyner.com.tr adresinden hizmet vermektedir.

morhipo.com

Continue Reading

Öne Çıkan